Our Blog

Kalwin Seria: Biografie sławnych ludzi

„Dla Anglików z niższych klas” – usłyszeliśmy od mężczyzny, który chętnie dzielił się z nami takimi szczegółami, choć sam nigdy nie był na Maderze. Książka Opowieści z trzepaka może przywołać wspomnienia z młodzieńczych lat i zainspirować do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Bunt Agisa stłumiony pod Megalopolis. Bardzo ciekawi mnie Twoje zdanie. Publikacja napisana została przez córkę gwiazdy Hollywood, Marię Rivę. Osobista opowieść o Hance Bielickiej jej wieloletniego przyjaciela Zbigniewa Korpolewskiego. Jego nauczycielem był mistrz medytacji zen Dhjana Thanh Quy Chan That. Dzięki temu możesz z bogactwa wiedzy wybrać to, co interesuje Cię najbardziej. Poza tym, bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że tego rodzaju filmy cieszą się dziś coraz większą popularnością. Kurierzmierzał do Potidai, miasta na Półwyspie Chalcydyckim, gdzie prze bywała właśnie armia macedońska; i nie marnował ani chwili w cza sie podróży. Kim tak naprawdę był Nikola Tesla i ile w jego legendzie jest prawdy, a ile mitu. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. W Internecie królowały opinie, że Watts była wypisz wymaluj jak księżna Diana. W Lekcjach po raz pierwszy ujawnia, kim naprawdę jest i czego nauczyła się, żeby żyć pełnią życia. Podróż Gisele Bündchen rozpoczęła się w południowej Brazylii, gdzie dorastała z pięcioma siostrami, grając w siatkówkę i ratując psy i koty w rodzinnym mieście.

jennifer connelly - Czy jesteś przygotowany na dobrą rzecz?

Książki Biografie informacje

Zanim został prezydentem również dwa razy przegrał wybory. PORADNIE RODZINNE W PARAFIACH WARSZAWSKICH PARAFIA DZIEŃ I GODZINA DYŻYRU ŚRÓDMIEŚCIE TELEFON, E MAIL Archikatedra św. Jest także próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, który Mayweather jest prawdziwy: ten uznający 12 milionów dolarów za „niewolnicze wynagrodzenie” czy ten z własnej woli finansujący pogrzeb zmarłego na raka pięściarza, którego pokonał w swojej pierwszej walce o mistrzostwo. „Udręka i ekstaza” – stary, ale równie wartościowy. Książki biograficzne potrafią niekiedy zaciekawić nas bardziej niż wciągające powieści. Henryk Jerzy Chmielewski, znany wszystkim jako „Papcio Chmiel”, autor serii komiksowej Tytus, Romek i A’Tomek, był świadkiem historii. O tym, co technologiczne – czasem na poważnie, czasem z przymrużeniem oka, ale zawsze rzeczowo i profesjonalnie. Jeszcze lepszy wynik osiągnął Marlon James – jego debiutancką powieść odrzuciło aż 78 wydawnictw. Jeśli masz artystyczną duszę, po lekturze będziesz jeszcze bardziej chciał przybić mu piątkę na koncercie. Globalna mistyfikacja. Byłem zdruzgotany, bo dziadek George, po którym dostałem imię, był mi bardzo bliski i wiedziałem, że jestem jego ulubionym wnukiem. Jest najbardziej znaną aktorką naszych czasów i pozostawiła niezatarty ślad w popkulturze. Le Mans ’66 Ford v Ferrari, 2019. Być uczciwym wobec siebie i swoich bohaterów. Chyba najbardziej barwne określenie w tej grupie przydano jednak świętemu Bernardowi z Clairvaux 1090–1153, który przeszedł do historii kościelnej jako „doctor mellifluus”, czyli „miodopłynny”. Sprowadzał z Chin różnego rodzaju towary za bezcen i tanio sprzedawał je rodakom. Opowiada o tym etapie życia pisarzaStephen Fry, gdy będąc żonaty zakochuje się w przystojnym młodym arystokracie lordzie Alfredzie Douglasie Jude Law, którego ojciec postanawia zniszczyć kochanka swego syna.

4 kluczowe taktyki, których profesjonaliści używają do jennifer connelly

Wydawnictwo

Są 3 rzeczy, które Ci pomogą:📌 Odpowiednia strategia📌 Dogłębna analityka📌 Regularna komunikacjaPrzede wszystkim musisz wiedzieć:✔️ Co mówisz✔️ Do kogo mówisz✔️ W jaki sposób mówiszBardzo ważne jest dokładne określenie swojej grupy docelowej. Czym jest nisza rynkowa. Elon Musk nie ma takich problemów – on po prostu budzi się z myślą, że to może być ostatni dzień jego życia i robi te wszystkie rzeczy, które Ty odkładasz https://pol.topinfoweb.com/46715157-biografiya-dzhennifer-konnellil-842 na bliżej nieokreśloną przyszłość. Autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Od butów jego jedno stanowisko handlowe na bazarze zmieniło się w sieć łóżek, a później w „Żółtą Stopę”, która prowadziła ponad 400 kiermaszy. Oznacza to, że walczyłeś o coś w swoim życiu. Znajdziemy tu wypowiedzi innych aktorów odnośnie ról w jakich pan Franciszek występował. 0Pobranie1 dzień roboczy od daty nadania16,50 zł. Aleksander Kwaśniewski, Aleksander Kaczorowski. 🙂 Daj znać, jak przeczytasz. Film biograficzny Netflixa, który przedstawia losy grupy Mötley Crüe. Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Niezwykła historia królowej Elżbiety II, najdłużej panującej brytyjskiej monarchini, jednej z najsłynniejszych postaci na świecie, ikony i legendy, wyjątkowej i niezłomnej kobiety, która na pierwszym miejscu zawsze stawiała służbę swojemu krajowi i narodowi. Książka ta to swego rodzaju hołd człowiekowi, który zmienił oblicze nauki.

Sekrety, aby uzyskać jennifer connelly, aby szybko i skutecznie wykonywać zadania

Henryk IV Wielki

Larry Page jest także członkiem Narodowego Komitetu Doradczego National Advisory Committee Kolegium Technicznego Uniwersytetu Michigan oraz należy do rady nadzorczej X PRIZE, organizacji non profit fundującej nagrody w celu stymulacji publicznego współzawodnictwa. Nasze usługi w zakresie uzupełnienia zbiorów. To ludzie, którym się udało, choć czasami niewiele na to wskazywało. Wydaje ją od lat 70 ych XX wieku Państwowy Instytut Wydawniczy. O szkole nie zapomniał – na wymarzony wydział wrócił w 2002 r. Filmy dokumentalne/ludzie. Każda historia w niej zawarta opisuje ludzi wybitnych, którzy pomimo przeciwności losu odnieśli upragniony sukces. Każdy z nas stawia sobie większe lub mniejsze cele, których osiągnięcie jest naszą szansą na sukces. W ciągu ostatnich lat Elon Musk urósł do rangi guru innowacji technologicznych. To nie historia rodem z brukowej prasy, ale przepustka access all areas do muzycznej przygody życia. Wielu fanów mocnego kina przyznaje, że jest to najbardziejudane dzieło Stanleya Kubricka. Od pomysłu rzuconego na studenckiej imprezie po wielomiliardowy biznes, który na zawsze zmienił oblicze komunikacji. W podcaście “Armchair Expert” z 2020 r. Jest uważany za jednego z największych wirtuozów słowa, w tym również tego pisanego. Bardzo często ludzie motywują się do działania mając prawdziwy przykład osoby, która osiągnęła sukces. I stopnia 6 Bogumiła Ł. Jest to poradnik, który pomoże Ci odnieść sukces w relacjach międzyludzkich. Autor uwzględnił realia życia Piłsudskiego oraz opinie i poglądy innych na jego na temat. John ma tylko jeden cel odkryć oryginalną teorię. Wkrótce stwierdzono u niego nieuleczalną chorobę, a lekarze nie dawali mu żadnych szans na wygraną. Zaloguj się i zapisz do aukcji. Wielbiciele Stephena Kinga znajdą tutaj wiele szczegółów biograficznych – pisarz opowiada o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, ciężkich latach biedy, przygodach z alkoholem i narkotykami, wreszcie o groźnym wypadku, któremu uległ w 1999 roku. Gardner marzy o pracy maklera giełdowego, jednak niefortunny splot zdarzeń sprawia, że w wieku 30 lat zostaje bez dachu nad głową. Raz w prawo, raz w lewo, krok do przodu, dwa kroki w tył, niczym ruchy zwinnego matadora. Geniuszami biznesu czy członkami. Czytnik ma tylko jedną wadę – nie da się lansować grzbietami na półce. Autor: Lazenby RolandTłumaczenie: Michał Rutkowski.

100 sposobów jennifer connelly może sprawić, że będziesz niepokonany

LISTA LAUREATÓW Nagroda IV stopnia zestaw do grillowania

Niewątpliwy wpływ na tę sytuację miała utrata 17 dzieci, które rodziły się martwe bądź umierały tuż po porodzie. Jak sam przyznaje w swoich książkach, jego główną motywacją były zbyt duże potrącenia państwowe, emerytalne i ubezpieczeniowe z odcinka wypłaty. Owszem, mówiłem, że nie pojawisz się w tej książce. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Dowiesz się:➡️ Jak znaleźć swoją niszę➡️ Jak tworzyć produkty cyfrowe i monetyzować swoją wiedzę➡️ Jak działa algorytm Instagrama➡️ Jak zwiększać zasięgiOprócz tego opowiemy o najlepszych kampaniach sprzedażowych. Są w tym samym wieku i razem grali w piłkę zarówno w klubie, jak i na ulicach. Drugi film o tym samym tytule to produkcja BBC z 2003 roku, w reżyserii Simona Cellana Jonesa, w której w postać Beethovena wcielił się Ian Hart. Trudne życiowe doświadczenia zdają się być dla wielu osób trampoliną do przyszłych sukcesów. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Kultowa biografia króla koszykówki, powszechnie uznawana za najlepszą książkę o Michaelu Jordanie, jaka kiedykolwiek się ukazała. Współautorka i redaktorka książki “Twarze i maski. Co tydzień nowości ze świata mody. Szczera, prawdziwa i niezwykle absorbująca opowieść o człowieku, który chciał napisać Wielką Amerykańską Powieść, a zrobił coś o wiele większego: zmienił amerykańską kulturę przez stworzenie nowych światów i bohaterów. Dużą popularnością cieszą się książki opisujące życie i dokonania polskich naukowców. Legenda 17 / Legend No. Krótki życiorys Tony’ego Halika Tony Halik przyszedł na świat w Toruniu w roku 1921. Dlaczego fabuła jest aż tak ciekawa. Piszę także otwarcie o jego próżności i arogancji, co stanowi przyczynek do dyskusji nad tym, czy te dwie cechy nie mają w praktyce zasadniczego znaczenia w jego staraniach o tytuł najlepszego. Czy umarł śmiercią naturalną, czy może został zamordowany. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi. Twórca scenariusza zainspirował się nieco życiową historią tancerza Philipa Mosleya. 369 Kondor Ludwik Franek z Fatimy I. Jego panowanie miało trwać 10 lat, z których większość spędził na krucjacie, a część w niewoli cesarza Henryka VI. Film był wielokrotnie nagradzany, w tym kilkoma Oskarami i Złotymi Globami. Szczęśliwie książka Balagué potrafi pogodzić obie rzeczywistości: czytając o Ronaldo sportowcu, zaczynamy rozumieć, skąd wziął się Ronaldo narcyz, a czytając o Ronaldo narcyzie, nie tracimy szacunku dla Ronaldo sportowca. Niektóre z nich zna cały świat. Jeżeli chcesz regularnie otrzymywać nasz biuletyn z nowościami, podaj swój adres e mail. Zainspiruj się najlepszymi książkami biograficznymi i posmakuj nieco sukcesu swoich idoli.

Melville Herman

Na szczęście panował wtedy niedostatek szkła i jeśli zjawiliście się ze słoikiem po dżemie, wpuszczali was za darmo. Jest to oparta na faktach wciągająca opowieść o duchowej podróży jednego człowieka przez świat przyrody. Dyskusyjny Klub Książki „Niedosyt” rozpoczął działalność 9 grudnia 2010 roku. „tylko” w dziedzinie literatury. Dziękuję za wszystkie filmowe wzruszenia, Panie Franciszku. A Ty jakie biografie i książki polecasz. Cykl prezentuje biografie postaci historycznych, naukowców, artystów, słynnych przywódców i odkrywców. Inspirujący i poruszający film. Słynna aktorka odzyskuje swój głos po 30 latach. Mediolan — probierz historii. Biografia legendarnej terrorystki, ikony walki z kapitalizmem, współzałożycielki ultralewicowej organizacji Frakcja Czerwonej Armii. Tak, wdrożyliśmy takie rozwiązanie. “W pogoni za szczęściem” – od zera do milionera. Dlatego zachęcamy do poszukania w katalogu biografii osoby, którą cenisz, by móc poznać jej prawdziwą historię. „Gdyby Eugeniusz Bodo żył i występował dzisiaj, nazwano by go celebrytą” – pisze Pani w swojej książce BODO wśród gwiazd. Chcę ci pomóc, ale nie wiem, w czym miałbym ci pomagać. 27 lat w jednym klubie mówi samo za. Autorzy wybranych książek to wybitni prozaicy. Droga do sukcesu tego aktora nie była usłana różami. Mała Maria chciała zdobywać wiedzę, lecz uważała, że nauka w szkole jest nudna. W serii zapoznać można się między innymi z następującymi biografiami. Biografie sławnych ludzi. Wymachując trzymaną w ręku gazetą, zwrócił się do mnie głosem niezwykle dramatycznym. Kolejna propozycja dla fanów inwestowania i gry na giełdzie.

3telnia pl

Ponieważ dla mojego ojca najważniejsza była muzyka i kiedy grał, potrafił pokazać swoją najlepszą stronę, przez całe życie czułem, że przy fortepianie przemawia do mnie w sposób osobisty, głęboki, barwny i bezpośredni. Autor prowadzi swoiste śledztwo w sprawie historii swojej rodziny, jej korzeni. Nic dziwnego, w końcu to życie pisze najlepsze scenariusze. Franciszek La Portezbił fortunę na prowadzeniu paryskich interesów Zakonu Maltańskiego. Na dowolnych urządzeniach i aplikacjach obsługujących formaty: PDF, EPub, Mobi. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Autor kreśli subtelny, delikatny portret swojej ukochanej matki. W historii kinematografii powstało wiele wspaniałych tytułów traktujących o życiu wybitnych osobistości.

Booksale pl

Motywem przewodnim książki Selfie jest biografia Marka Belki. Tym razem podyskutujemy o książce pt. Ten tomik serii Mali WIELCY to inspirująca opowieść o liderze ruchu praw obywatelskich, który realnie zmienił świat. Ale Włodzimierz Tetmajer też chętnie sam podejmował. Wszyscy o nich mówią, gdy widzą efekty ich pracy. Dziś jego majątek jest wyceniany na 2 mld dolarów USA. Filmy dokumentalne/ludzie. Na liście najbogatszych ludzi “Forbesa” ustępuje tylko Muskowi. Uznawana przez krytyków za jedną z najlepszych autobiografii w historii literatury. Pracuje jako agent sportowy zajmujący się transferami zawodników. Zobacz archiwalne numery w formacie PDF. Już zawsze będę z Karaczi. W trzeciej minucie filmu Ben sięga po ulotkę zachęcającą seniorów do podjęcia praktyk, a następnie rozpoczyna starania o staż. Po prostu zabiliśmy paru złych ludzi. Postanówcie, że będziecie zawsze postępować uczciwie. Tymczasem wprowadzał do Polski kapitalizm, a na koniec jeszcze kazał wyprowadzić sztandar swojej partii. Wspomnienia twórcy Nike. Z milionów ludzi grających w koszykówkę Jordan został tym jedynym, który POTRAFIŁ LATAĆ. Winston Churchill nie bał się jednak przeciwności losu i jego dążenie do sukcesu było silniejsze od bólu porażki. Mimo, że jak pokazało życie historia nie do końca ma szczęśliwe zakończenie, warto sięgnąć po książkę GIRLBOSS, aby poznać drogę Amoroso od biednego „kopciuszka” do „księżniczki” wartej miliony dolarów. To prawda Żywoty cezarów tom I251130 Żywoty cezarów tom I i drugi tom również, czyta się wyśmienicie. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Oczywiście wraz z kryzysem do miasta napłynęły także „armie”. Prowadzisz aktywny tryb życia. Gdy zdobywasz nową wiedzę, możesz się dowiedzieć, że warto by było spać 8 godzin. ✎ Agnieszka Dauksza Jaremianka. Jako trzynastolatka napisała pierwsze opowiadanie do gazety, a kilka lat później znalazła pracę i została mamą. Wyjaśnia w przystępnej formie, jak uczyć dzieci, aby później mogły się wzbogacić. Biografie sławnych ludzi. Z twórczością Marii Rodziewiczówny zetknęłam się stosunkowo wcześnie; tkwiący w którejś z rodzinnych biblioteczek, mocno już sfatygowany egzemplarz „L.

Życie Na Przekąskę Pustki W Sklepach Pełnia W Kulturze Czyli Opowieści Nie Z Prl u

W przypadku braku twojej zgody na akceptację cookies niestety prosimy o opuszczenie serwisu chomikuj. Był współtwórcą Deklaracji Niepodległości, walczył z niewolnictwem. Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć. Nic to jednak w porównaniu z prawdziwym rekordzistą, Jackiem Londonem – ten otrzymał od wydawców 600. „Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca lub zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Jej gwiazda rozbłysła kilka lat później. Nigdy nie krył się ze swoim bogactwem: kabiną prysznicową wyłożoną skórą aligatora, kolekcją zegarków wartą więcej niż jego luksusowa posiadłość położona na polu golfowym czy prywatnym odrzutowcem za 30 milionów dolarów. Niektórzy mówili o koszmarnym dziennikarstwie. Mogą stać się one bowiem przyczynkiem do zmiany na lepsze we własnym życiu. Najlepiej takich, którzy odnieśli rzeczywisty sukces. Opisuje jak kręta, a zarazem ciekawa okazała się jej droga do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Trudno sobie wyobrazić postać, która bardziej wpłynęła na współczesny świat niż Mark Zuckerberg. Agata Christie to autorka niezwykła. Z historią życia Krzysztofa Kieślowskiego, jego twórczością i jego legendą mierzy się reporterka Katarzyna Surmiak Domańska. To dzięki udziałowi Franklina powstały Stany Zjednoczone Ameryki. Wszystko inne jest nam zbędne, stanowi jedynie element dekoracyjny. Choć nie istnieje jedna recepta na sukces, pisarstwo biograficzne obwarowane jest regułami, wśród których najważniejsze dotyczą języka i kompozycji. Menedżerowie muzyczni. W oparciu o Pana/Pani dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Pani/Pana zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania. Że zostają w nas na dłużej i prowadzi do rozważań. Powstawała w latach 1771 1784.

Narrenturm audiobook Andrzej Sapkowski

Gdyby nie dokumentalne zdjęcia wieńczące film, wciąż trudno byłoby uwierzyć w prawdziwą historię jaką pomogło napisać. Moja droga do dobrego życia, supermodelka i filantropka Gisele Bündchen dzieli się swoją osobistą historią, przemyśleniami i prywatnymi fotografiami, opisując ludzi, wartości i wydarzenia, które ukształtowały jej życie. Przegrana bitwa staje się zwycięstwem. Kupon powitalny za zapis do newslettera. Małgorzata Czapczyńska, autorka fanpage. Przez pryzmat historii opowiadane są w „Andrieju Rublowie” 1966 i „Duchach Goi” 2006 historie artystów: XVI wiecznego najsłynniejszego rosyjskiego pisarza ikon, prawosławnego mnicha Andrieja Rublowa i hiszpańskiego malarza żyjącego w okresie wojen napoleońskich Franciska Goi. GIRLBOSS udowadnia, że sukces nie zawsze zależy od tego z jakiego poziomu zaczynasz, gdzie się uczyłeś i jak bardzo byłeś popularny w szkole. Ten film ma dużą dokładność historyczną i wyraźnie, wiele wysiłku włożono w przedstawienie historii Loung Ung. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e mail. W roli słynnej piosenkarki wystąpiła Marion Cotillard, która została nagrodzona za swoją kreację Oscarem, Złotym Globem i statuetką BAFTA. To ciekawa wycieczka do początków, tym bardziej, że ludzie, którzy się przez tą książkę przewijają wcale z rynku nie wypadli, tylko nadal na nim funkcjonują. Czytanie książek jest przyjemne i relaksujące, nawet jeśli z faktu ich przeczytania nie wynika żadna wartość dodana. Panegiryści z otoczenia kardynała Richelieu znali jego wrażliwość napochlebstwa i nie krępowali się wstydem czy dobrym smakiem przydobieraniu komplementów na temat „boskiego Armanda”, „największego zludzi”, „cudu epoki” i „niezrównanego herosa”; rozpisywano się o jego„niebiańskich cnotach” i „niezwykłych czynach”. Biografia Iwony Guzowskiej “Najważniejsza decyzja”. Jeśli szukasz motywującej książki, to ta lektura jest nią z pewnością. Historia Polaka w Niemczech” Gregora Kocota to jeszcze jeden przykład biografii „zwykłego człowieka”, którego losy mogą być odbiciem historii niejednego z nas. Wielokrotnie postulowano, by otworzyć ten grób, lecz strona kościelna nigdy nie. KRZYSZTOF CZEPIRSKI OMI Ochrzczeni Duchem Świętym Kazanie do Mszy Świętej o NMP z Wieczernika. Zbigniew Cybulski jest jedną z ikon polskiej kinematografii. Prawdopodobnie najważniejsza i największa sieć kawiarni na świecie. 8 mila to świetny film biograficzny przedstawiający losy Eminema i jego trudną drogę do kariery białego rapera. Czytanie świetnej biografii może być zarówno świetną rozrywką, jak i doskonałym edukacyjnym doświadczeniem. Moja historia, wasza przyszłość”, David Attenborough. Autor uwzględnił realia życia Piłsudskiego oraz opinie i poglądy innych na jego na temat. Instytut Wydawniczy Warszawa. Z tego względu Dom Aukcyjny może otrzymywać informacje o Podbiciu z pewnym opóźnieniem, a także Podbicia złożone przez innych uczestników licytacji mogą być widoczne dla Użytkownika dopiero po jakimś czasie.

Widmo Brockenu Remigiusz Mróz

To na pewno lektura dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i motywacji do zmiany swojego życia. Franciszka z Asyżu I. Idee te pozyskiwały zaufanie wyznawców, przekonanych o zbliżającym się końcu świata. Moja historia to autobiograficzna książka Pierwszej Damy USA, prywatnie żony byłego prezydenta Baraka Obamy. Darmowe mogą być jedynie próbki, rozdziały książek lub te książki, które autor sam udostępni. Ma na nim zmarszczoną minę, choć widać, że jednocześnie bije od niego duma. Powieść jest hołdem oddanym Chopinowi, są w niej wiadomości na temat teorii muzyki, anegdoty ze świata muzyki, o kompozytorach i śpiewakach operowych. A może właśnie dlatego. Biografię czyta się z zapartym tchem i warto po nią sięgnąć niezależnie od tego, czy jest się fanem jego twórczości.